Frequently  Asked  Questions

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Z kolika snímků se skládá 360° otočná fotka?

Otočná fotka se skládá standardně z 36 snímků na jedno otočení, to znamená, že se fotí se po 10 stupních. Na přání je možné zvolit i jiný počet jako například 24, 72 nebo 180 snímků na otočení.

Je 360° otočná fotka lepší než video?

Každopádně. V porovnání s otočnou fotkou je video datově mnohem náročnější, váš zákazník si ho může pouze přehrát a nemá žádnou možnost produktem otáčet nebo přibližovat jeho detaily.

Jaká je velikost 360° otočné fotky?

Velikost celého balíčku záleží na mnoha faktorech, ale globálně je to mezi 5 až 35 MB.

Jakou používáte techniku?

Vlastníme fotoaparáty Canon 6D s objektivy “L-kové” řady. Ale jsou i případy kdy využijeme staré manuální objektivy Carl Zeiss Jena a podobné. Produkt tak dostane zajímavý nádech, kterého se většina lidí všimne, ale neví proč je to tak jiné a hezké. A to je přitahuje.

Funguje 360° otočná fotka v e-mailu nebo na Facebooku?

Ano a ne. Protože e-mail i Facebook je co se týče zpracování HTML velmi omezený, je potřeba použít GIF. To znamená, že se vám bude produkt otáčet, ale není možné jej ovládat. Do e-mailu se dá gif vložit přímo. Na Facebook je nutné ho linkovat z externího serveru, jako je váš hosting nebo Google disk, Dropbox atd. Takovýto GIF má z pravidla kolem 1,5MB.

Jaký je rozdíl mezi 360° a 3D fotkou?

360° fotka nabízí pohled na produkt z jednoho úhlu pohledu kolem dokola. Zatímco 3D fotka přidává možnost podívat se na produkt i z vrchu nebo ze zdola.

Jaké rozlišení má 360° otočná fotka?

Základní zobrazení se nastavuje dle přání zákazníka a vzhledu jeho eshopu. Standardně je to 500 px x 500 px pro zobrazení v popisu produktu. Po kliknutí na zoom tlačítko se načte pouze jedna aktuální fotka, na kterou zákazník kouká. Tu děláme nejčastěji v rozměru 2560 px na delší stranu. Maximální možné rozlišení je omezeno pouze fotoaparátem, v našem případě je to 5472 x 3648 px.

Musí si zákazník stáhnout tolik dat, aby viděl 360° otočnou fotku?

Nikoliv! K tomu slouží právě základní zobrazení. Zde se velikosti pohybují v rozmezí 900 kB až 3MB.

Jak si dám 360° otočnou fotku na stránky?

Je několik možných způsobů. Prvním a nejčastějším je použití iframe. Jednoduše nalinkujete přiložený html soubor v místě kde chcete vidět otočnou fotku. Detailněji je to popsáno v sekci Jak to roztočit. Používáteli Magento, WordPress & WooCommerce, OpenCart, PrestaShop, BigCommerce, Joomla a další, tak pro vás máme připravené pluginy.

Kolik stojí 360° otočná fotka?

Cenu je třeba určit vždy individuálně. Všeobecně se dá říct, že je to kolem 1 500,- Kč za produkt. Na cenu má vliv několik faktorů, například zdali je potřeba nějaká montáž/demontáž, nadstadardní čištění, žehlení, výroba speciálních přípravků pro uchycení produktu a jejich následné retušování a podobně. Ceník.