Jak se fotí otočné 360° fotky?

Základem povedené a vtipné animace produktu je dobrý nápad, kopec trpělivosti a v neposlední řadě produkt samotný. Nám zde krásně posloužil jeřáb ze stavebnice Lego, jenž je pro pohyb jako stvořený. Celé video (vyjma samozřejmě těch kreslených částí) je složené jen z fotografií.

V části kde se čistí produkt, staví  scéna pro animaci a animuje se pohyb jeřábu, používáme klasickou časosběrnou techniku. To znamená, že uděláme snímek každou 1 vteřinu, po nahrání do video editoru se snímky pustí rychlostí 25 snímků za vteřinu a tím se vytvoří tento zrychlený pohyb.

Vlastní animace pohybu jeřábu je však větší oříšek. Otáčení sice probíhá automaticky, jeden snímek každé 2°, ale to ostatní je stará dobrá technika stop-motion animace. Posunout o pár milimetrů, zmáčknout spoušť, otočit kolečkem o kousek, zmáčknout spoušť a tak pořád dokola, až je z toho pohyblivý film. Čím víc snímků na kratší posunutí uděláte, tím bude výsledný pohyb plynulejší.

Pro zajímavost pár čísel

Časosběrná část je složená z 1094 fotografií, samotný pohyb jeřábu pak z 854 fotografií. Celkově si tento projekt vyžádal téměř 40GB místa na disku.

Prev / Next Post