Jak to roztočit – shortcodes

Pro zobrazení 360° otočné fotky pomocí pluginu pro Word-Press jsou v zásadě dva druhy shortcodes,  wr360embedwr360popup. První z nich je vhodný pro umístění prohlížeče otočných 360° fotek vedle dalšího obsahu na stránce nebo příspěvku v blogu. Druhý zobrazí prohlížeč otočných 360° fotek v lightboxu, kerý překryje obsah stránky.

Zobrazení otočné 360° fotky ve stránce

Jednoduše vložte následující shortcode do vaší stránky nebo příspěvku na místo kde chcete aby se otočná fotka zobrazila. Nahraďte hodnoty name, width, height a config svými vlastními.

[wr360embed name="view01" width="100%" height="500px" config="/360-assets/auticko/auticko.xml"]

Díky wordpress pluginu je možné vložit více otočných fotek na jednu stránku. Stačí vždy jen změnit hodnotu name a config.

Je možné přidat extra shortcode parametr nazvaný basewidth, který specifikuje originální šířku vloženého prohlížeče otočných fotek. Takže pokud je váš parametr width relativní, tak basewidth donutí prohlížeč otočných fotek přizpůsobit svou výšku relativně k originální šířce. Pokud parametr basewidth není nastaven, nebude se v responsivní stránce měnit výška prohlížeče.

POZNÁMKA: V nastavení pluginu můžete specifikovat standartní rozměry prohlížeče, jeho vzhled a další. Nemusíte pak u každého shortcode tyto hodnoty vypisovat znova a znova.

Zobrazení otočné 360° fotky v lightboxu

Zobrazení v lightboxu docílíme téměř stejným způsobem. Základním rozdílem je, že musíte definovat pevnou šířku a výšku v pixelech. Pokud jsou vámi zadané rozměry větší než okno v kterém se má otočná fotka zobrazit, tak je prettyPhoto lightbox automaticky přizpůsobí. V lightbox módu bohužel nelze použít funkci fullscreen.

[wr360popup name="view01" width="650px" height="550px" config="/360-assets/auticko/auticko.xml"]Váš text nebo cesta k ikoně[/wr360popup]

Klikněte na ikonu pro ukázku lightboxu:

Pokud si přejete udělat v lightboxu galerii otočných fotek stačí přiřadit každému shortcode jinou hodnotu parametru name a přidat parametr gallery=“true“.

[wr360popup name="view02" gallery="true" width="650px" height="550px" config="/360-assets/auticko/auticko.xml"]Váš text nebo cesta k ikoně[/wr360popup]
[wr360popup name="view03" gallery="true" width="650px" height="550px" config="/360-assets/auticko/auticko.xml"]Váš text nebo cesta k ikoně[/wr360popup]
[wr360popup name="view04" gallery="true" width="650px" height="550px" config="/360-assets/auticko/auticko.xml"]Váš text nebo cesta k ikoně[/wr360popup]

Shortcodes nemusí být zapsány jeden za druhým, jako je zde v ukázce. Můžete je mít kdekoliv v kódu vašich stránek.

Zamotala se vám z toho hlava? Pošlete nám číslo, my vám zavoláme, vysvětlíme, zamotané vás nenecháme!

Prev / Next Post